Jedná se o olej získávaný lisováním bílých jadérek simondsie čínské neboli jojoby čínské, jinak známé rovněž jako pouštní ořech. Jedná se o plody stálezeleného dlouhověkého keře, který dorůstá zhruba 3 m a vypěstovaný v Indii. Samotné plody se nápadně podobají žaludům a obsahují až 60% tekutého vosku s bodem tání 7 stupňů. Ano, jojobový olej je z čistě chemického hlediska kapalný vosk nikoli olej, přesto jej nazýváme olejem. Díky svému chemickému složení prakticky nežlukne, při správném skladování je jeho trvanlivost téměř neomezená a dá se využívat pro konzervaci kosmetiky. Olej je čirý, bez zápachu a vyznačuje se skvělou vstřebatelností.
Jojobový olej je pro všechny typy pleti.
Severoameričtí indiáni ho po staletí užívají k ochraně pokožky před dehydrartací. Posiluje citlivou pleť. Vyvažuje mastnou pleť a čistí akné, dokonce i starší jizvy. Při pravidelném používání zjemňuje a zvlhčuje suchou dehydrovanou nebo citlivou pokožku.
Jojobový olej řadíme jej mezi nejkvalitnější a nejvšestrannější olej při péči o pokožku těla a vlasů. Jojobový olej obsahuje přirozený UV filtr 2 – 4. Posiluje
Olej z jojoby je svoji strukturou velice podobný lidskému kožnímu mazu, hodí se tedy pro ošetřování všech typů pleti od citlivé po mastnou, aknózní. Olej obsahuje hojnost vitamínu E, který přispívá k ochraně kožních buněk a jeho protizánětlivý účinek se hodí právě při ošetřování pleti postižené akné, kromě toho výrazně napomáhá regeneraci pleti a bojuje s pigmentovými skvrnami.
Naneste ráno a večer na kosmetický tampón a otřete tvář. Ekzematickou pleť dokáže jojobový olej zklidnit a zmírnit zarudnutí. Olej lze používat místo krému na vlhkou pleť na den i na noc, lze jej obohatit o pár kapek esenciálního oleje. Voskovitá textura rozpouští nečistoty a odstraňuje přebytečný maz.
Jojobový olej na vlasy
Olej se používá i při péči o vlasy, kdy se doporučuje do vlhkých vlasů vetřít několik kapek pro jejich vyživení, uhlazení a hydrataci. Můžete si z jojobového oleje a některého esenciálního oleje udělat vlasový zábal.