Jak jsem se dostala k výrobě parfémů?

Když mě můj kamarád požádal, abych vytvořila vůně do svíček, nevěděla jsem, do jak složitého úkolu se pouštím. Chtěli jsme použít přírodní vůně a tak jsem začala pracovat s esenciálními oleji. Vypůjčila jsem si knížky o aromaterapii a začala studovat.

Chtěla jsem, ať mají svíčky nějakou přidanou hodnotu, ne jen, že pěkně voní. Vytvořila jsem vůně, které svými účinky ovlivňují míru stresu, uklidňují dýchací cesty, zlepšují náladu i spokojenost ve vztazích. Vozila jsem si svíčky domů a testovala na sobě a celé rodině.

Byla jsem nadšená! Tehdy jsem propadla kouzlu esenciálních olejů. Začala jsem je po kapkách přidávat do šamponů a olejů, které si v létě vyrábím z bylinek. Krásně voní a kůže je zářivá a hebká. Hodně lidí se mě ptalo, co používám za zvláštní parfém. Tak mě napadlo, že si parfém vyrobím!

Jaký byl můj první parfém?

Můj první parfém byl jednosložkový z Geránie, protože její vůni miluji a zklidní mě v období stresu, které mě čas od času potká. Nebylo to nic složitého, než přišel můj muž s nápadem! Manžel má rád orientální vůně, a tak mě poprosil, abych mu jeden vytvořila. No, byl to oříšek! Několik dní jsem strávila hledáním ingrediencí a recenzí a čtením knížek o parfémech. Ale nakonec vznikl úžasný kardamonový parfém s grepem, skořicí, geránií, jasmínem, cedrem, vetiverem a benzoe.

Manžel byl nadšený a překvapený, že jsem vytvořila přesně to, co si představoval. V nabídce ho ale nenajdete! Pokud vytvořím parfém pro konkrétní osobu, vždycky ho nechám pouze u receptu se jménem. Tímto jsem získala sebedůvěru a pustila se do práce. Téměř rok jsem zkoumala, jak spolu vůně ladí a co s čím kombinovat, aby to byla ta vůně, kterou si představuji. Doufám, že se mi to podařilo a zákazníci budou spokojeni.

Co obsahují mé parfémy?

Parfémy obsahují pouze přírodní složky. To jsem věděla od samého začátku, že žádné, než-li přírodní chemické sloučeniny moje parfémy obsahovat nebudou. V základu je jojobový olej,

který obsahuje estery C mastných kyselin a vitamín E. Tyto látky zabraňují žluknutí a působí jako přirozený konzervant. Vonné esence pocházejí z různých částí rostlin, pryskyřice, ze dřeva, ze slupek a semen ve formě esenciálního oleje. Ten se získává lisováním za studena,destilací a dalších metod.

Všechny parfémy obsahují nad 20 % esenciálních olejů.

Jsou oleje certifikované?

Dodavatele esenciálních olejů už jsem znala a věděla, že má kvalitní oleje, které si dávám denně na pokožku.

Až později jsem zjistila, že má téměř všechny látky certifikované jako ORGANIC u společnosti ADITI Organic Certifications Pvt. Ltd.

Parfémy tedy obsahují 95 % organických složek. To znamená, že na 95 % složek se při pěstování nepoužila umělá hnojiva nebo pesticidy. Zbylých 5 % jsou také přírodní látky, u nichž se například použilo rozpouštědlo, jako při výrobě benzoe. Esenciální olej vzniká za pomoci extrakce lihem z pryskyřice stromu Styrax.

V konečném výsledku jsou zde pouze zanedbatelné stopy těchto látek, ale z tohoto důvodu už nemůže být organic.

Proč používat moje parfémy?

Protože jsou dělané s láskou a pokorou k přírodě a k samotnému člověku. Já chci vonět, ne zakrývat svůj přirozený pach, pižmo, jakkoli to nazveme. Vonné složky se spojí s Vaší kůží přirozeně díky jojobovému oleji, který navíc pokožku hydrartuje a je velmi dobře snášen alergiky. Navíc zpomaluje těkání vůní, a tak déle vydrží. Je to vůně, která chodí s vámi a ne až po Vás…

Vyzkoušíte a nebude chtít jinak!